Меню
Запис On-line

Знімне протезування

Головна / Послуги / Стоматологія / Знімне протезування
Знімне протезування

Знімне протезування – види і деталі

Знімне протезування зубів пропонується пацієнту в тих випадках, коли втрачена велика частина власних зубів. Дуже часто пацієнтові важко змиритися з думкою про те, що йому доведеться носити знімний протез, і він починає вмовляти лікаря встановити незнімні мостовидні протези на наявні зуби. Мотивують це прохання зазвичай так: «У мене ж ще є кілька своїх міцних зубів. Чому не встановити на них мости? ». Але проблема в тому, що не можна на кілька зубів дати навантаження, яке повинне припадати на всю щелепу. Тобто поставити  мостовидний протез можливо, але при жуванні ці зуби будуть непомірно навантажуватися та дуже швидко зруйнуються. Тому і заходить розмова про знімний протез.

Знімні протези бувають різних видів. Перш за все вони діляться на повні та часткові протези. З назви зрозуміло, що повний знімний протез встановлюється в тому випадку, якщо на щелепі пацієнта не залишилося жодного зуба. Частковий – якщо є частина власних зубів.

ПОВНИЙ ЗНІМНИЙ ЗУБНИЙ ПРОТЕЗ

При повній відсутності зубів пацієнтові можна запропонувати тільки пластмасовий знімний протез. Він виготовляється з акрилу рожевого кольору та являє собою імітацію ясна. У цю підставу закріплюються штучні зуби. Колір зубів може підбиратися за бажанням пацієнта або за рекомендацією лікаря. Сучасні пластмасові протези часто називають протезами на присосках. Але не шукайте в цій конструкції якихось окремих пристроїв-присосок. Назва ця дещо умовна. Просто при виготовленні протеза спочатку знімається точний відбиток щелепи пацієнта (це дозволяють зробити сучасні відбиткові матеріали), потім дуже точно виготовляється протез. В результаті між яснами пацієнта та протезом залишається самий мінімальний зазор та це створює ефект притягання (присмоктування) протеза до щелепи пацієнта. На верхній щелепі такий протез тримається добре (за рахунок того, що ця щелепа є нерухомою). На нижній (рухомій) може виникати проблема з фіксацією. При розмові й пережовуванні їжі протез може зміщуватися. Але з цією проблемою зазвичай непогано справляються фікцуючі креми.

Сучасні знімні зубні протези цілком прийнятно відновлюють жувальну функцію, дозволяють розмовляти без порушення дикції. Правда, може бути присутнім деяке тимчасове порушення дикції , але тільки під час звикання до протезу (від декількох днів до декількох тижнів).

Головні переваги такого виду протеза – недорога ціна та практично повна відсутність протипоказань. Єдина альтернатива знімному акриловому протезу при повній втраті зубів – це імплантація. Але це незрівнянно більш дорогий вид протезування.

ЧАСТКОВИЙ ЗНІМНИЙ ЗУБНИЙ ПРОТЕЗ

Якщо у пацієнта втрачені не всі зуби, то, безумовно, це більш легкий випадок. Він залишає лікарю більше можливостей для відновлення зубного ряду. У цьому випадку лікар має можливість запропонувати пацієнту кілька варіантів протезів

  • бюгельний протез;
  • протез з термопластів;
  • і, знову ж таки, акриловий протез.

Про бюгельне протезування є окрема стаття. А що являє собою частковий акриловий протез? Він схожий на повний протез, але значно краще фіксується в роті у пацієнта (тонкі металеві скоби огинають наявні зуби й не дають протезу можливості для зміщення), має менший обсяг і, відповідно, приносить менше дискомфорту.

ЗНІМНЕ ПРОТЕЗУВАННЯ: МІКРОПРОТЕЗ

Окремий випадок неповного знімного протезу – це мікропротез, який відновлює поодинокий втрачений зуб. Такий мікропротез можна виготовити швидко, коштує він недорого та цілком надійно фіксується на своєму місці, завдяки наявності всіх сусідніх зубів.

Головна перевага такого мікропротезу в тому, що немає необхідності порушувати цілісність сусідніх зубів (що відбувається під час встановлення мостоподібних протезів).

ПРОТЕЗ З ТЕРМОПЛАСТІВ

Протез з термопластів схожий на акриловий, але матеріал з якого він виготовляється, приємніше на дотик, пластичніше. Увесь протез виходить менш громіздкий. Пацієнти дуже швидко звикають до них.

Важливо й те, що такі протези не обов’язково знімати на ніч. Досить їх зняти тільки для ретельного чищення, а потім знову надіти.

Якщо говорити про довговічність знімних протезів, то вони розраховані в середньому на 5-7 років. Потім необхідно виготовляти нові протези. Протез не буде зруйновано за цей час, але зміниться конфігурація ясен та для нормальної жувальної функції потрібна його заміна. Попросту кажучи, протез стане «не за розміром».

Прайс стоматологія